Buduj - Bądź

Buduj - Na czas

Buduj - Zdobywaj

Buduj - Ekologicznie

O NAS


QUALIS

Qualis Engineering to więcej niż firma budowlana. To zespół godnych polecenia osób wyznających wartości, których celem jest budowanie trwałych relacji z Klientami, Pracownikami i Dostawcami. Nasze działania cechuje życzliwość, pasja, szacunek oraz społeczna odpowiedzialność.

Realizujemy projekty budowlane w układzie „projektuj i buduj” oraz występując, jako generalny realizator inwestycji. Naszym kapitałem jest sukces w finalizacji ponad 60 projektów inwestycyjnych dla klientów korporacyjnych oraz indywidualnych zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Wybierając Qualis Engineering wybierają Państwo nowoczesny system realizacji inwestycji budowlanych, umożliwiający dopasowanie planów budowy do zmieniających się warunków oraz technicznych możliwości. Nasz zespół pracował m. in. dla Orlen, Carrefour, Unilever, Tesco, Konspol, Lumiko, Mondi i wielu innych czołowych marek.

OFERTA


Realizujemy inwestycje w segmencie budownictwa ogólnego oraz inżynieryjnego. Nasze atuty to doświadczenie, wiedza, elastyczność oraz wysoka jakość. Budujemy obiekty kubaturowe w zakresie budownictwa przemysłowego i najlepiej wykorzystujemy nasze umiejętności w realizacjach „projektuj i buduj”. Dzięki temu od samego początku realizacji projektu pokazujemy Klientom nasze możliwości. Wspólnie zaprojektujemy Twoją firmę, dobierzemy układ drogowy, technologię wykonania robót, przejdziemy przez proces uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę i dzięki temu wybudujemy Twój rozwój.

Nasze doświadczenie pozwala Ci na pełną kontrolę jakości i kosztów podejmowanego projektu oraz na poszukiwanie najbardziej efektywnych rozwiązań. Podczas realizacji projektu analizujemy obiekty pod kątem ich funkcjonalności dla Klienta, pokazując mu różne możliwości dochodzenia do finalnego efektu. Jeżeli jesteś na etapie decyzji o realizacji projektu inwestycyjnego skontaktuj się z nami, a dostaniesz produkt, który zapewni rozwój Twojego biznesu.PORADNIK DLA INWESTORA


Inwestycyjny proces budowlany jest niezwykle skomplikowany i wymaga gruntownej wiedzy praktycznej. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest fachowa wiedza, która połączy różne aspekty: ekonomiczny, techniczny, technologiczny, organizacyjny i prawny. Zespół Qualis Engineering ma bogate doświadczenie w każdym z tych aspektów, dzięki czemu daje swoim Klientom fachowe wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Realizację inwestycji można podzielić na następujące fazy działania:

 • Podjęcie decyzji inwestycyjnej

  Stworzenie PFU czyli programu funkcjonalno-użytkowego. Wbrew pozorom to najtrudniejszy element działań inwestycyjnych i błędy na jego etapie powodują, że finalny efekt prac nie będzie spełniał oczekiwań Inwestora.

  Analiza finansowa w zakresie zdyskontowanej stopy zwrotu z inwestycji, którą najczęściej przeprowadza sam Inwestor lub specjaliści działający na jego zlecenie.

  Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę jako ostatecznej decyzji administracyjnej pozwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych.
 • Realizacja robót

  Wybór sposobu realizacji inwestycji: generalna realizacja inwestycji, czy wybór firmy koordynującej prace i częściowe zlecanie robót poszczególnym wykonawcom.

  Powołanie inspektora nadzoru inwestorskiego czyli specjalistę, który w naszym imieniu będzie rozmawiał z wykonawcą.

  Formalne zakończenie budowy poprzez zgłoszenie lub uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

  Ustawianie maszyn i urządzeń, regałów, mebli, czyli wyposażenia obiektu.
 • Osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej i przekazanie inwestycji do produkcji

  Rozpoczęcie testów maszyn i urządzeń i finalnie uruchomienie produkcji.

  Osiągniecie pełnej zdolności produkcyjnej obiektu.

Oczywiście przedstawiony powyżej proces jest bardzo uproszczony, ale w pełni oddaje wszystkie etapy realizacji projektów inwestycyjnych. Qualis Engineering oferuje pełne wsparcie dla Inwestora we wszystkich tych fazach tak, aby realizacja inwestycji była jak najbardziej efektywna i przebiegała w sposób niezakłócony. Pełen sukces to wspólne działanie wszystkich uczestników procesu na każdym etapie. Dzięki naszej wiedzy proponujemy swoim Klientom rozwiązania optymalne, mając na uwadze długofalowe budowanie współpracy. W skład naszego zespołu wchodzą architekci, konstruktorzy, projektanci branżowi oraz rzeczoznawcy. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu tworzymy produkty skrojone na miarę i wprowadzamy rozwiązania, które w późniejszym etapie obniżają koszty realizacji projektów w zakresie działań budowlanych oraz zmniejszają koszty użytkowania już zbudowanych obiektów.

NASZE STATYSTYKI


35000m3

wykonanych elementów żelbetowych

3000t

wbudowanych konstrukcji stalowych

25000m2

wykonanych placów i dróg

100000m2

wybudowanych powierzchni obiektów

TEAM